Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Активне впровадження у практику судів систем інформатизації та автоматизації судочинства сьогодні є важливою умовою успішного розвитку судової системи. Одним з елементів “електронного правосуддя” є застосування систем відеоконференцзв’язку, які надають учасникам процесу можливість дистанційної участі в судовому засіданні.
Так, у I півріччі 2015 року Чернігівським окружним адміністративним судом було проведено 7 сеансів відеоконференцзв’язку з судами України та з установами Державної пенітенціарної служби України.
Крім того, за допомогою інтерактивного інструменту відеоконференції проводяться семінари та інші навчально-інформативні заходи з судами різних інстанцій, Національною школою суддів України, іншими державними органами.
Довідково.
Відеоконференція – телекомунікаційна технологія, що забезпечує одночасну двосторонню передачу, обробку, перетворення та представлення інтерактивної інформації на відстані в режимі реального часу за допомогою апаратно-програмних засобів обчислювальної техніки.
Застосування відеоконференції в судовому засіданні може відбуватись при розгляді справ у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та при перегляді справ Верховним Судом України. Відповідно до статті 122-1 Кодексу адміністративного судочинства України учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені цим Кодексом.
Запровадження такого режиму проведення судових засідань спрямоване передусім на модернізацію судового процесу, підвищення оперативності судового розгляду справ і полегшення участі в ньому сторін.