Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
11 травня 2016 року голова суду Віталій Добрянський взяв участь у презентації аналітичного звіту, підготовленого за результатами моніторингу доступності та якості функціонування судової влади, який протягом листопада-грудня 2015 року проводився в судах Чернігівської області.
Опитування проводив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини в рамках проекту “Громадське дослідження рівня задоволеності громадян якістю функціонування судів Чернігівської області та Київського апеляційного адміністративного суду з використанням методології карток громадянського звітування (КГЗ)”, що реалізовувався за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту “Справедливе правосуддя”.
“Вдосконалення судової системи належить до пріоритетних завдань в становленні демократії в українському суспільстві. Лише покращуючи розуміння реальної ситуації в судах, стану відносин судової системи та суспільства, можна досягти суттєвого покращення ефективності судочинства, зміцнення довіри до суду в українському суспільстві. Власне цим пояснюється необхідність використання в адмініструванні судової діяльності методів оцінювання якості роботи суду”, - зазначила під час презентації керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Піддубна.
Для вивчення рівня довіри громадськості до судів у всіх 26-ти судах загальної, господарської та адміністративної юрисдикції Чернігівської області (окрім Апеляційного суду Чернігівської області, в якому подібне дослідження проводилося в 2014 році) волонтери організації пропонували відвідувачам судів заповнити анонімну анкету із декількома блоками запитань. Активна фаза опитування відвідувачів судів припала на листопад-грудень 2015 року.
У ході реалізації проекту була зібрана та проаналізована інформація за такими параметрами як доступність суду, зручність та комфортність перебування в суді, повнота та ясність інформації, прийнятність витрат, пов’язаних зі зверненням до суду, доступність правової допомоги у разі необхідності, дотримання термінів судового розгляду, сприйняття роботи працівників апарату суду, сприйняття роботи судді.
Загалом з використанням методології карток громадянського звітування було опитано 1950 відвідувачів всіх судів Чернігівської області. За словами організаторів, роботу судів Чернігівщини за 5-ти бальною шкалою громадяни-користувачі судових послуг оцінили досить високо. Середня оцінка якості роботи судів в цілому по 26 судах області коливається в межах 4,36 балів.
“Потреба провести подібне опитування виникла через те, що часто українці формують свою точку зору стосовно суддів та судів заочно, саме тому результати опитування реальних відвідувачів суду є важливим. Однак, в будь-якому випадку, це оцінка саме адміністрування суду та його роботи, тобто респонденти в анкетах не давали свої оцінки безпосередньо щодо рішень суддів”, - підкреслила у виступі радник з питань роботи з громадянським суспільством Проекту USAID “Справедливе правосуддя” Марина Руденко.
Під час круглого столу учасниками заходу були обговорені запропоновані респондентами рекомендації щодо покращення якості роботи судів, зокрема такі як збільшення фінансування судів, забезпечення судів пристосованими для здійснення правосуддя приміщеннями, дотримання принципу законності, незалежності та неупередженості, рівності сторін при здійсненні правосуддя, систематичне підвищення кваліфікаційного рівня працівників суду, дотримання термінів судового розгляду тощо.
Із результатами опитування відвідувачів Чернігівського окружного адміністративного суд за методологією карток громадянського звітування можна ознайомитись тут, із повним текстом аналітичного звіту за результатами дослідження – за посиланням.