Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У п’ятницю, 22 липня 2016 року, в рамках Спільної регіональної інформаційно-просвітницької кампанії Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та Програми розвитку ООН (ПРООН) “Онлайн проти корупції” у м. Чернігові на базі Чернігівської обласної державної адміністрації відбулася презентація реформи системи декларування майна осіб, уповноважених на виконання функцій держави і місцевого самоврядування, що стартувала в Україні. Реформа системи декларування доходів є однією з умов надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом та фінансової допомоги МВФ.
Участь у роботі тренінгу взяла головний спеціаліст із кадрової роботи відділу організаційного забезпечення та аналітично-статистичної роботи Чернігівського окружного адміністративного суду Юлія Шульга.
Із нововведеннями учасників знайомили заступник директора департаменту контролю та перевірки декларацій, моніторингу способу життя, начальник відділу (Перший відділ м. Київ) Національного агентства з питань запобігання корупції Тетяна Шкребко, експерт з питань антикорупційного законодавства проекту ПРООН “Прозорість і доброчесність публічного сектору” Роберт Сіверс та експерт з питань демократичного врядування проекту ПРООН “Прозорість та доброчесність публічного сектору” Діана Зубко.
Експерти розповіли про переваги нової електронної системи, як можна за її допомогою перевіряти декларації посадовців та чому її запровадження сприятиме кардинальному очищенню української влади від корупції. Зокрема, йдеться про презентацію Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка офіційно запрацює з 15 серпня 2016 року і протягом 60 днів посадовці, які займають особливо відповідальне становище, подаватимуть свої декларації онлайн. Окрім всіх високопосадовців держави, подання декларацій через нову систему стане обов’язковим для суддів, прокурорів, слідчих, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
До теми.
Всеукраїнська інформаційно-освітня кампанія “Онлайн проти корупції” з тренінгами для держслужбовців, суддів та прокурорів, а також одноденними виставками пройде у 22 обласних центрах України.
Кампанія організована Національним агентством з питань запобігання корупції спільно з Програмою розвитку ООН в Україні та реалізується за фінансової підтримки МЗС Данії.