Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Восьмого грудня 2017 року у приміщенні Київського апеляційного адміністративного суду для суддів районних судів та судів Київського апеляційного адміністративного округу було проведено навчальний семінар з метою обговорення новел Кодексу адміністративного судочинства України.
Участь в обговоренні взяли судді Чернігівського окружного адміністративного суду Світлана Бородавкіна, Лариса Житняк, Олександр Заяць, Ольга Кашпур, Дмитро Лобан, Валентина Падій , Юрій Скалозуб, Ірина Соломко, Оксана Тихоненко та Ольга Ткаченко.
Серед спікерів були судді Верховного Суду України Ірина Желтобрюх, Володимир Кравчук, Михайло Смокович, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Жук, судді Київського апеляційного адміністративного суду Олена Ганечко, Яна Глущенко, Андрій Горяйнов, Володимир Мельничук та Світлана Шелест.
Протягом дня завдяки спікерам учасники занотовувати та з’ясовували проблемі питання у застосуванні норм КАСУ у новій редакції. Зокрема торкнулися тем загального аспекту новел нового КАСУ; принципів адміністративного судочинства; зразкової і типової справи (критерій, вимог, особливостей оскарження); розмежування юрисдикції адміністративних судів; процедури апеляційного оскарження; нової редакції принципу з'ясування обставин; способів судового захисту та перегляду стандарту доказування; форм адмінсудочинства; особливостей розгляду справ за правилами спрощеного позовного провадження; альтернативного способу вирішення спорів тощо.
Крім того, у понеділок, 11 грудня 2017 року, новели Кодексу адміністративного судочинства України було обговорено на зборах помічників суддів та державних службовців Чернігівського окружного адміністративного суду. Знаннями із вищевказаного питання, отриманими напередодні під час підготовки в Національній школі суддів України, присутніх ознайомили помічники суддів Любов Алійник та Тетяна Хрущ.
Нагадаємо, що 15 грудня 2017 року набирає чинності Закон України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”.
Вказаним Законом вводиться в дію нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України, який визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Відповідно до пункту 10 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” від 03.10.2017 року №2147-VIII), справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності новою редакцією Кодексу.
Також відповідно до пункту 12 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.