Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
24 липня 2019 року Громадською організацією “Чернігівський громадський комітет захисту прав людини” у співпраці з Чернігівським апеляційним судом за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Нове правосуддя” презентовано загальний звіт за результатами проведеного опитування учасників судових проваджень з використанням методології карток громадянського звітування (КГЗ).
У заході взяли участь представники судів загальної, господарської та адміністративної юрисдикції Чернігівської області, Територіальне управління Державної судової адміністрації, Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області, представники адвокатської та правозахисної спільноти. Від Чернігівського окружного адміністративного суду до заслуховування звіту долучилися керівник апарату суду Дар’я Виноградова та головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення та аналітично-статистичної роботи Алла Бобрушко.
Нагадаємо, опитування проводив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини в рамках відповідного проекту, що реалізовувався за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту “Нове правосуддя”. Протягом квітня-травня 2019 року спеціально підготовленими інтерв’юерами було опитано всередньому по 60 респондентів-відвідувачів (1466 осіб) у 26 судах Чернігівської області. Опитування проводилися безпосередньо в приміщеннях судів шляхом індивідуального особистого інтерв’ю.
За даними звіту, загалом за 5-ти бальною шкалою роботу судів Чернігівщини відвідувачі оцінили досить високо. Середній інтегральний показник за усіма зазначеними параметрами становить 4,48 балів. Середня оцінка Чернігівського окружного адміністративного суду становить 4, 57.
Так, “доступність суду” респонденти по судах Чернігівської області оцінили на 4,28 бали. Зауваження до роботи судів є типовими: “безперешкодний доступ до приміщення суду людей з обмеженими можливостями”, “багато хто не має змоги дозволити витрати на послуги адвоката”, “парковка для автомобілів відвідувачів”.
Високою є оцінка, якої досягли суди Чернігівської області, за виміром “повнота та ясність інформації”. Тут середня оцінка виміру сягла 4,57 балів. Про це свідчить наявність у судах інформаційних стендів з необхідною для відвідувачів інформацією про справи, призначені справи до розгляду, зразки необхідних документів. Разом із цим, суди є досить відмінними за повнотою наповнення інформаційних стендів, наприклад зразків позовних заяв, клопотань.
Найбільш варіативною є середня оцінка зручності і комфортності перебування в суді. Досить часто відвідувачі судів нарікали на відсутність ремонту та проблеми вільного доступу до побутових приміщень (туалетів). Окрім того, поняття зручності та комфортності у багатьох відвідувачів судів пов’язано з проблемами підключення до вільного wi-fi в суді, наявності буфету, терміналу для сплати судового збору, кулеру з водою, кавового апарату.
Скорочену версію звіту за результатами дослідження можна переглянути за посиланням.