flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Прессекретар суду взяла участь в онлайн презентації дослідження «Медіавідкритість судів України-2019»

15 червня 2020, 11:23

11 червня відбулася презентація дослідження «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників і працівниць судів України, 2019 рік». Дослідження було підготовлено громадською організацією «Вектор прав людини» у партнерстві з Радою суддів України, Національною школою суддів України та Фондом імені Фрідріха Еберта в Україні. Загалом в опитуванні взяло участь 217 судів із 675 наявних на підконтрольній території України, що становить 32%. Серед них Вищий антикорупційний суд України, 27 судів апеляційної ланки та 186 місцевих судів.

«Медіавідкритість судів України» – це щорічне дослідження, яке третій рік поспіль проводить громадська організація «Вектор прав людини» в межах проєкту «Суд людською мовою». Презентація звіту «Медіавідкритість судів України-2019» відбувалася онлайн. Участь в ній взяли 157 осіб: представники/ці судів, органів судової влади та самоврядування, засобів масової інформації, громадянського середовища та інші. Долучилася до заходу і представниця Чернігівського окружного адміністративного суду – головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення та аналітично-статистичної роботи Алла Бобрушко.

Звіт розкриває такі важливі аспекти комунікаційної діяльності судів як організація роботи комунікаційної команди суду, вебсайт суду, присутність суду в соціальних мережах, трансляції судових процесів технічними засобами судів, організовані судом заходи та активності, приміщення суду, підвищення рівня компетенції. Під час презентації було представлено основні дані, висновки та рекомендації з кожного розділу звіту.

Дослідження продемонструвало позитивні тенденцій, наприклад судами вживаються додаткові заходи для запровадження окремої посади прессекретаря, все більше судів працює в соцмережах (зокрема у Facebook – 72% опитаних судів), проводиться значна просвітницька робота.

«Медіавідкритість судів України – 2019» – це не лише аналітичний документ, який дозволяє зрозуміти поточний стан справ та «місцезнаходження» окремого суду в загальній «картинці» комунікаційної діяльності судів. Це набір ідей та інструмент, як зробити комунікаційну діяльність кращою» –зауважив співавтор звіту та член Правління ГО «Вектор прав людини» Назарій Боярський.

Презентація – це не завершення роботи. Надалі розпочнеться наступний етап – розповсюдження звіту та адвокація його рекомендацій на зустрічах із органами державної влади, міжнародними партнерами та іншими зацікавленими сторонами.